وسواس

درمان غذایی وسواس

آموزشی سلامتی
44x6 ads 468x60 9 (1) درمان غذایی وسواس468x60 درمان غذایی وسواس

👈در بیماری وسواس شخص بیمار دائما کارهای خود را تکرار و چک میکند و دلهره دارد که مبادا کارش را درست انجام نداده باشد. مثلا آیا در را قفل کرده یا نه و همچنین در شستشوی دست و بدن و چیزهای دیگر شک میکند که مبادا بعد از شستن مکرر دستانش آلوده باشد. علت این بیماری زیادی صفرای خون و بیماری کبد میباشد.🤔

 

✔ درمان خوراکی: میوه های ترش و شیرین سکنجبین خاکشیر روغن زیتون کاهو مواد غذایی با طبع سرد مثل ماهی و گوشت خروس شیر گاو مربای پوست هندوانه با عسل.

 

✔ درمان گیاهی:

۱- خوردن جوشانده بنفشه با گل ختمی برای رفع وسواس مفید است.

۲- دارچین برای وسواس مفید است.

۳- شربت تهیه شده از شکوفه گیاه پنبه مفید است.

 

✔ درمان با عرقیات: عرق کاسنی و عرق گل گاوزبان.

 

✔ درمان با آبمیوه جات: آب انجیر و آب لیمو.

 

OC 1 درمان غذایی وسواس

 

❌ موارد پرهیز: غذاهای پرچرب، غذاهای سرخ کردنی، مواد غذایی با طبع گرم

 

منبع: کتاب شیوه های درمان در طب سنتی🍶 دارو درمانی برای اختلال وسواس – اجبار (حتما با تجویز پزشک معتبر مصرف شود.)

 

⭐مصرف این دارو ها توصیه نمیشود.⭐

 

👈 کلومی پرامین: در اوایل دهه ۱۹۷۰، پیشرفت چشمگیری در درمان دارویی اختلال وسواس صورت گرفت. کلومی پرامین با دیگر دارو های ضد افسردگی سه حلقه ای نظیر ایمی پرامین و آمی تریپتیلین شباهت زیادی دارد. یکی از اثرات کلومی پرامین آن است که باعث میشود مقدار سروتونین بیشتری در سیناپس ها باقی بماند و این وضعیت، باعث انتقال پیام های عصبی میان این سلول ها میشود.

  •  مطالعات اولیه دکتر اسبرگ به این نتیجه رسید که تنها اثر جانبی مهم کلومی پرامین، آسیب دیدن دندان ها است که از کاهش ترشح بزاق ناشی میشود.

 

👈 فلوکستین: فلوکستین به عنوان یک ضد افسردگی حلقه ای، از فوریه سال ۱۹۸۷ در ایالات متحده در دسترس بوده و توسط اداره نظارت بر غذا و دارو (FDA) به عنوان دارویی در درمان افسردگی مورد پذیرش قرار گرفته است. برخی از مطالعات نشان داده اند که فلوکستین بر وسواس ها و اجبار هایِ اختلال وسواس تاثیر چشمگیری دارد.

  • دکتر جک گورمن در کتاب خود برای توصیف اثرات جانبی فلوکستین این تشبیه را به کار برده است: اثرات جانبی آن شبیه اثرات یک باره نوشیدن مقدار زیادی قهوه غلیظ است؛ عصبانیت، حالت تهوع، پیچش معده و اسهال. برخی از بیماران با مصرف پروزاک دچار سردرد میشوند یا در خوابیدن مشکل پیدا میکنند. گزارش های پراکنده ای نیز درباره اشکال در رسیدن این بیماران به ارگاسم وجود دارد.

منبع: کتاب غلبه بر وسواس

ix8l ads 468x60 9 درمان غذایی وسواس
درمان غذایی وسواس
5 (100%) 4 votes

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *